Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaickými elektrárnami vyrobíte elektrickou energii za účelem prodeje do distribuční sítě nebo k vlastní spotřebě. Základem jsou fotovoltaické moduly, které přeměňují sluneční záření na elektrický proud. Takto získaný proud je transformován měniči na 230 V a určen k další spotřebě. Získaný proud je připojen do distribuční sítě přes elektroměr.

Nevíte, který typ zařízení bude nejlepší právě pro vás? Vybereme přesně takový, který vyhoví vašim nárokům
i účelům. Nechejte to na nás. 

 Pošlete nám nezávaznou poptávku

Základní fungování fotovoltaiky
Jak bylo již zmíněno základem fotovoltaiky je přeměna dopadajícího slunečního záření v elektrickou energii. K tomu dochází ve fotovoltaických článcích, které dělíme na tyto základní druhy:
 
**Amorfní// Polykrystalické - nejvhodnější a nejefektivnější typ pro fotovoltaickou elektrárnu Monokrystalické
Další typy článků - běžně nepoužívané:
 
CIS (CuInSe2) z teluridu kademnatého (CdTe) z galiumarsenidu (GaAs) Vícepřechodové struktury Organické fotovoltaické
 

Fotovoltaický panel je složen z výše popsaných typů článků. Panel tvoří matice článků, které jsou spojeny letovanými spoji. Články chrání ze spodu pevná deska a z vrchu tvrzené leštěné sklo. Svým zpracováním jsou schopny odolat i nestandardním klimatickým podmínkám, jako je například krupobití. Na trhu je mnoho výrobců solárních panelů. V principu se panely liší rozměry, cenou a nejvíce účinností - efektivitou tzn. vyrobenou elektřinou, protože to je jediný faktor, který zajišťuje vaši "jistou budoucnost" - návratnost vaší investice. A zde platí dvojnásob, že nejlevnější modul není vždy nejvýnosnější, viz test solárních modulu časopisu Photon 9/2007.

 
Amorfní články
Základem je napařovaná křemíková vrstva. Účinnost těchto článků se pohybuje v rozmezí 4 až 8 %. Tyto typy článků jsou nejlevnější a jsou využívány v místech, kde není omezení prostorem.
 
Polykrystalické články
Základem je křemíková podložka. Články se skládají z většího počtu menších polykrystalů, které svojí stavbou a určením vykazují největší účinnost. S dlouhodobou vyváženou efektivitou okolo 15 % se řadí mezi nejvhodnější typy pro stavbu fotovoltaické elektrárny.
 
Monokrystalické články
Základem je podobně jako u polykrystalických článků křemíková podložka. Krystaly jsou větší než 10 cm a vyrábí se tažením roztaveného křemíku z ingotů o průměru až 300 mm. Účinnost těchto článků se pohybuje v rozmezí 13 %, krátkodobě při kolmém svitu až 17 %. Tyto články nejsou v našich podmínkách nejvhodnější, avšak jsou cenově nejdostupnější.
 
Měniče
Měnič slouží k přeměně velmi nízkého stejnosměrného napětí (12 V nebo 24 V) získaného z fotovoltaického panelu na nízké střídavé napětí 230 V. Naše společnost preferuje transformátorové měniče fy. FRONIUS a SMA, které mají největší účinnost 93 - 95 % přeměněné energie a zároveň vykonávají funkci odstraňovače "radiologického smogu", kterého je v dnešní době, bohužel, nadbytek. To vše za použití transformátoru.
 
Protože měnič je nejnamáhanější komponenta v celém systému fotovoltaické elektrárny, je nevyhnutelná jeho poruchovost, která je též podložená jeho životností cca 5-7 let. Pro zajištění maximální rentability vaší elektrárny doporučujeme využít systému našich garančních programů až na 15 let s 24 hod. zásahem po celé republice.

 

Proč si vybrat fotovoltaické elektrárny od nás

  • Provádíme montáže po celé České republice a Evropě.
  • Zajistíme komplexní služby - prodej, montáž i servis.
  • Nabízíme kvalitní fotovoltaické elektrárny za příznivé ceny.
  • Poradíme vám, nevíte-li si rady, nebo se potřebujete na cokoliv zeptat.
  • Snažíme se vždy vyjít vstříc vašim nárokům.

Jaké fotovoltaické elektrárny u nás najdete?

Vyberte si ze značek, se kterými máme dlouholeté zkušenosti.

Vzhledem k rozsáhlým možnostem každou zakázku posuzujeme a navrhujeme individuálně.

 

Kalkulace ceny

Před stanovením konečné ceny dané prostory osobně prohlédneme. Na základě vyhodnocení vhodného umístění vybereme nejvhodnější technologii, zvážíme náročnost montáže a stanovíme konečnou cenu.
Máte-li zájem o bezplatné vyhotovení orientační cenové nabídky, vyplňte formulář.